Kdo jsou vlkodlaci?

16. ledna 2014 v 18:19 | Untitled007 |  Vlkodlaci
Vlkodlak - napůl člověk, napůl zvíře. Legenda o tomto bájném tvoru hovoří jako o lidské bytosti, která se za úplňkové noci mění ve vlkodlaka. Ztrácí lidské vlastnosti a jediné co ho zajímá je krev a živé maso.


Tato legenda má opravdu hluboké kořeny v minulosti a existuje spousta svědectví o tom, jak se člověk setkal s vlkodlakem.

Z medicínského hlediska je Lykantropie uznávané psychické onemocnění, kdy si člověk myslí, že se mění ve zvíře. V medicíně také existuje onemocnění zvané Hypertrichóza, při kterém člověk vypadá, jako by měl tělo pokryté srstí. Toto onemocnění způsobuje deformaci kostí a tkáně, kůže údajně hnědne, stejně jako zuby a nehty, a má také docházet ke znetvoření nosu, očí, obočí a prstů. Rysy v obličeji prý tuhnou a deformojí se natolik, že vytvářejí dojem vlčí tlamy.


Podle vědců se ale za vlkodlačí legendou skrývá pouhopouhá vzteklina - akutní a téměř vždy smrtelné virové onemocnění centrálního nervového systému. Je tedy možné, že tato legenda vznikla právě tehdy, když se člověk setkal se zvířetem nakaženým vzteklinou. Takové zvíře je agresivní, drzé, pohublé a z úst mu teče bílá pěna. Když navíc člověka takové zvíře pokouše, je téměř jisté, že se dotyčný touto nemocí nakazí. U člověka se pak tato nemoc začně projevovat nárazovým agresivním chováním, začnou ho přepadat nekontrolovatelné záchvaty zuřivosti a trpí nezvyklími bolestmi svalstva. Také hlasivky začnou vyluzovat velmi podivné až nelidské zvuky. A tak je tedy možné že předky, kteří ještě neměli tolik medicínských znalostí, pak napadlo, že se člověk skutečně mění ve zvíře.

Nesmíme také zapomenou, že legendy na sebe postupem času nebalují spoustu upraveným polopravd a lží.

Žili tedy opravdu vlkodlaci a nebo dáte za pravdu vědcům?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama