Tři duchové v dánském zámku Dragsholm

12. července 2012 v 0:01 | Untitled007 |  Nejstrašidelnější místa světa
Jednoznačně nejstrašidelnějším místem celého Dánska je zámek Dragsholm, který je starý už více jak 800 let. Jeho historie sahá do 12. až 13. století, kdy jej nechal postavit biskup z Roskilde. Tento zámek leží ve městě Hørve na severozápadě Dánska. V současnosti je využíván i jako hostel, kde mají strašit hned tři duchové!


Bílá paní

Při stavebních úpravách ve 20. století byla za zdí nalezena kostra mladé dívky v bílých šatech. Údajně by se mělo jednat o dceru zdejšího zámeckého pána, který nechal dívku zaživa zazdít, protože se zamilovala do mladého stavitele, který pomáhal při stavbě zámku. Jedná se tedy o bílou paní, která byla zde už několikrát viděna?

James Hepburn

V 16. a 17. století sloužil Dragshom jako vězení pro urozené šlechtice. Svého času se zde nacházel i James Hepburn, 4. hrabě z Bothwellu, který uzavřel sňatek s královnou Marií Stuart. Vlády si však moc neužil. Diplomat a ostatní vlivní lidé Anglie a Skotska označují Jamese za nadutého, ukvapeného a nebezpečného mladíka. Královna si tímto sňatkem proti sobě popudí celý svět a s rostoucím nátlakem se vzdává. James však prchá, ale ne moc dlouho. Je zajat a končí ve věznici, kde následně 14. dubna 1578 umírá. Svědci vyprávějí, že ho spatřili jak projíždí na koni po nádvoří. Někdy je zde možné zaslechnout jen samotný klapot koňských kopyt.

Žena v šedém

Třetí duch je komorná, zvaná žena v šedém. Údajně zde jen tak bloudí chodbami a kontroluje, zda je vše v pořádku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama