Magická moc Měsíce

12. dubna 2012 v 22:12 | Untitled007 |  Magická moc Měsíce

Měsíc

Vzdálenost Měsíce od Země je 384 403km. Rotuje kolem své osy synchronizovaně se zeměkoulí a proto nám lidem ukazuje stále stejnou stranu. Měsíc je druhým nejviditelnějším objektem na obloze, ačkoli nevydává vlastní světlo-jen odráží paprsky od Slunce.

O Měsíci existují spoutu pověstí. Například, když je Měsíc v úplňku, říká se, že lidé nemohou spát, jsou náměsíční a mají deprese. Spousta vědců se také přiklání k názoru, že úplněk ovlivňuje fyzický a psychický stav, a to hlavně u lidí trpící schizofrenií a nebo u sebevrahů.

Už Řecký filosof Aristotelés říkával, že Měsíc v úplňku působí na lidský mozek, tedy člověk se mění v blázna a chová se nesmírně agresivně.

Přitažlivost Měsíce dokáže pohnout oceány, což způsobují takzvané "slapové síly" - druhotný efekt gravitační síly Měsíce, který snižuje čí naopak zvedá hladinu oceánů až o 15m. Všichni víme, že lidské tělo tvoří 70-80% vody a proto americký psychiatr Arnold L. Lieber tvrdí: "Domnívám se, že gravitační síla Měsíce má vliv na vodu v lidském těle, stejně jako to dělá s našemi oceány. Věřím, že život má boilogický příliv a odliv řízený Měsícem...když gravitace rozhoupe hladinu tělních tekutin, učiní nás náchylné k citovým výlevům".

Spousta výzkumů potvrdilo, že při úplňku dochází k více sebevraždám, stoupá zločinnost a nemocnice mají mnohem více případů týkající se chorob jako jsou infarkty, mrtvice a samovolné potraty.
Nutno však podotknout, že spousta dalších vědců a psychiatrů tento výzkum vyvrátilo a tak není zcela jasné, jak to doopravdy funguje.

K jakému názoru se přikláníte vy? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Spí se Vám špatně při úplňku?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama